Konkurs Náboj - po raz pierwszy w Białymstoku

Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Rozpoczęcie rejestracji 19 lutego 2018.

Więcej informacji na stronie konkursu ( https://math.naboj.org)

 

Konkurs ,,Matematyka stosowana"

Konkurs „Matematyka stosowana” jest konkursem o indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Politechnice Białostockiej. Jest też niezwykłą okazją by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce.To już III edycja tego konkursu. Udział biorą wyłącznie drużyny dwuosobowe. Finał trwa 2 dni i polega na przeprowadzeniu szeregu eksperymentów w laboratoriach poszczególnych Wydziałów PB.
Więcej informacji na stronie konkursu

 

Konkurs „Internetowa Liga Łamigłówkowa”

Zapraszamy wszystkich do wspólnej matematycznej rozrywki poprzez uczestnictwo w drugiej edycji konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa

Co tydzień, w każdą sobotę począwszy od 25 listopada 2017, będzie publikowane nowe zadanie-łamigłówka.

Zadania można będzie rozwiązywać dla własnej satysfakcji, ale również wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi.

Finał konkursu odbędzie się w maju 2018. W finale mogą uczestniczyć osoby spełniające warunki podane w regulaminie konkursu.

 

Warsztaty z origami

Zapraszamy na „Warsztaty origami”.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki według poniższego harmonogramu w godzinach 17.00-20.00 w sali 32C na Wydziale Informatyki (budynek Rektoratu) przy ul. Wiejskiej 45a.

Harmonogram zajęć:
9 X, 6 XI, 4 XII 2017
 8 I, 5 II, 5 III, 9 IV, 7 V 2018
 

 

Wystawa ,,Matematyka w obiektywie"

Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” od 2011 roku organizuje coroczny konkurs matematyczno-fotograficzny „Matematyka w obiektywie”, w którym część z Państwa brała udział. Konkurs odbywa się w dwu kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Postanowiliśmy uczcić okrągłą, piątą edycję konkursu. W związku z tym przygotowaliśmy wystawę plenerową „Galeria na płocie”, złożoną z najlepszych zdjęć - prac uczniów, laureatów każdej edycji konkursu.